Connect with us

Uncategorized

Pëllumb Vela e fillon angazhimin si Drejtor i Spitalit Klinik të Tetovës

Published

on

Që nga dita e djeshme (28.03.2023), Pëllumb Vela si kuadër i ASH-së filloi me angazhimin si drejtor i Spitalit Klinik të Tetovës.

“Të nderuar qytetarë,
Nga data 28.03.2023 jam emëruar Drejtor i Spitalit Klinik të Tetovës.

Gjatë punës time synimi kryesorë do të jetë avancimi i shërbimit mjeksor ndaj pacientëve si dhe investime ne aparaturë mjeksore dhe infrastrukturën e Spitalit.

Dua të shpreh respektin timë për të gjithë ata që më përkrahën,ndihmuan dhe më besuan të udhëheq me këtë institucion të rëndesishëm”, ka shkruar Vela në profilin e tij në facebook.

Advertisement

Pëllumb Vela u emërua Drejtor i Spitalit Klinik të Tetovës, pas shkarkimit të Amir Elezit-kuadër i Alternativës e cila edhe u largua nga Qeveria.

Lajme nga vendi

Dërgohet në burg 43 vjeçari nga Dobërdolli | VIDEO

Published

on

Dje rreth orës 15 e 20 minuta pjesëtarët e policisë së Gostivarit me urdhër të gjykatës kanë arrestuar 43 vjeçarin me iniciale M.D nga fshati Dobërdoll për  mbajtjen e dënimit me burg .Pas arrestimit ai mënjëherë është dërguar në burgun e Tetovës.

 

Advertisement
Continue Reading

Uncategorized

Arrestohet 32 vjeçari, Gjatë kontrollit në shtëpinë ku ka qëndruar është gjetur kokainë | VIDEO

Published

on

Dje rreth orës 17 e 30 minuta, pjesëtarët e policisë së Tetovës kanë arrestuar 32 vjeçarin nga Tetova me iniciale K.I.

Gjatë kontrollit në shtëpinë ku ka qëndruar është gjetur kokainë. Pas zbardhjes së rastit do të ketë padi adekuate.

 

Advertisement

Continue Reading

Uncategorized

Nderohen dëshmorët e kombit | VIDEO

Published

on

Ish-ushtarë të Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare, familjarë të dëshmorëve, bartës të funksioneve publike dhe qytetarë kanë shënuar 5 Majin – Ditën e Dëshmorëve të Kombit në mbarë vendbanimet shqiptare.

Me këtë rast, në organizimin e Shoqatës së Veteranëve të Luftës të Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare, dje në shumë vendbanime janë bërë homazhe pranë varrezave ku prehen dëshmorët e vitit 2001. Homazhe nuk munguan edhe në kompleksin e dëshmorëve në Tetovë, njofton Televizioni KOHA.

Nëpër rrjetet sociale u publikuan pamje të homazheve dhe nderimeve në varrezat dhe vendprehjet e dëshmorëve të kombit, sidomos, të luftës në Kosovë, në Preshevë dhe Medvegjë si dhe luftës së vitit 2001. /Televizioni KOHA/

 

Advertisement

 

Continue Reading

Më të lexuarat