Connect with us

Show biz

(Video) Bebe Rexha goditet me celular në fytyrë gjatë koncertit në Nju Jork

Published

on

Një incident i rëndë ka ndodhur në koncertin që këngëtarja me origjinë shqiptare Bebe Rexha ka mbajtur të dielën në Nju Jork.

Teksa performonte në skenën e tejmbushur pasi të gjitha biletat ishin shitur, Bebe u godit me një celular në fytyrë nga një prej të pranishmëve në turmë.

Siç shihet në një video të publikuar në Twitter, artistja e veshur me ngjyrë rozë po i drejtohej pjesës së përparme të skenës, në momentin kur celulari fluturon me shpejtësi në drejtim të saj.

Bebe goditet drejt e në fytyrë dhe pas një momenti tronditjeje, ajo bie në gjunjë me kokën ulur, ndërsa anëtarë të shumtë të stafit nxitojnë për ta ndihmuar.

Videoja u shpërnda nga një numër i të pranishmëve të koncertit në Big Apple të dielën, ndërsa qarkulloi më pas edhe një video e Bebes duke u ndihmuar të dilte nga skena pas incidentit të rëndë.

“Kjo është Bebe Rexha që po largohet me nxitim nga vendi i koncertit këtu në NYC pasi dikush hodhi një telefon dhe e goditi në fytyrë. Ne të gjithë po kalonim mirë dhe Bebe po ashtu. Kush do ta bënte diçka të tillë??? Shpresojmë të jesh mirë Bebe Rexha”, shkruhet në videon e postuar në Twitter.

Advertisement

Ndërkohë, nëna e Bebe Rexhës zbulon se asaj iu desh të bënte tri qepje pasi dikush nga audienca e goditi me një telefon në kokë gjatë koncertit të saj.

Sakaq, një numër i lartë i fansave të Rexhës shkuan në Twitter për të shprehur sulmin e pakuptimtë ndaj këngëtares.

“Bebe është fjalë për fjalë një nga njerëzit më të ëmbël dhe më pa probleme në industrinë e muzikës, ajo nuk e meriton këtë… disa prej jush me të vërtetë duhet ta lini të qetë”, shkroi një fans.

Koncerti i së dielës në The Rooftop në Pier 17 ishte pjesë e turneut të këngëtares dhe kauntatores 33-vjeçare, të titulluar Best F’n Night Of My Life.

Një numër i fansave të Rexhës shkuan në Twitter për të shprehur mllefin pas sulmit e pakuptimtë ndaj yllit të popit.

 

Advertisement
Advertisement

Show biz

Eurovision 2024: Këngëtarja e Izraelit, Eden Golan është urdhëruar të qëndrojë në dhomën e hotelit nën masa të rrepta sigurie

Published

on

Këngëtarja e Izraelit në Eurovision, Eden Golan, i është kërkuar të qëndrojë në dhomën e saj të hotelit, përveç momentit kur performon.

Si pasojë e protestave pro-palestineze dhe ngjarjeve që mund të ndodhin në qytetin nikoqir të Eurovisionit, Malmo, Eden Golan është këshilluar të qëndrojë jashtë vëmendjes kur nuk është në skenë.

Përfaqësuesja e Izraelit për Eurovisionin e këtij viti është nën masa të rrepta sigurie, duke mbajtur një simbol në shenjë solidariteti me të burgosurit që mbahen nga Hamas. Policia suedeze është në gatishmëri të lartë dhe ka kërkuar ndihmë edhe nga Danimarka dhe Norvegjia për konkursin më të madh të muzikës në Evropë, i cili po rezulton të jetë një nga edicionet më kontroverse – kryesisht për shkak të pjesëmarrjes së Izraelit.

Ka pasur thirrje për bojkotim të ngjarjes, dhe më shumë se 1,000 artistë suedezë kanë kërkuar që Golan të mos lejohet të marrë pjesë, ashtu si edhe 1,400 punonjës të industrisë së arteve në Finlandë.

Këngëtarja ruso-izraelite thuhet se është kërkuar nga shërbimi i sigurisë së Izraelit, Shin Bet, të mos dalë nga dhoma e saj e hotelit për sigurinë e saj dhe është nën mbrojtje të truprojeve.

Advertisement

Golan shkroi në Instagram: “Ndërsa filloj këtë udhëtim, jam e mbushur me kaq shumë emocione – entuziazëm, pritje, pak nervozizëm, por më e rëndësishmja dëshira për të dhënë performancën më të mirë që di. Jam e nderuar dhe plot me krenari që përfaqësoj vendin tonë – kjo këngë na përfaqëson të gjithëve ne, përfshirë ata që janë në shtëpi dhe ata që nuk janë – ne jemi duke ju pritur”.

Organizatorët kishin kërcënuar të përjashtonin Izraelin nëse Golan nuk do ta rishkruante tekstin e këngës së saj ‘October Rain’, pasi i gjetën vargjet e tekstit si shumë të ngarkuara politikisht – e njohur gjerësisht si referencë për sulmet e 7 tetorit të Hamas. Kënga u modifikua dhe u riemërtua si ‘Hurricane’, duke siguruar kështu pjesëmarrjen e saj.

Duke folur me AFP, Golan është shprehur e befasuar që organizatorët që refuzuan versionin e parë të këngës, të titulluar ‘October Rain’. “U çudita kur Bashkimi i Radio-Televizioneve Evropiane nuk e miratoi këngën”, tha Golan. “Nuk mendoj se versioni i parë ishte politik”.

Megjithatë, disa nga vargjet e këngës si “Nuk ka më ajër për të marrë frymë” dhe “Të gjithë ishin fëmijë të mirë, secili prej tyre”. u veçuan dhe mendohet të jenë në lidhje me viktimat e sulmit të Hamasit. Vargjet e reja si “Jam ende e thyer nga ky uragan” shihen si referencë ndaj sulmeve, por EBU i dha dritën jeshile.

Golan argumenton se ‘Hurricane’ funksionon në shumë nivele dhe është i hapur për interpretim. “Çdo person që e dëgjon mund të lidhet me këngën në nivelin e tij”, tha ajo. “Populli ynë, vendi ynë, lidhet me të në një nivel shumë më të thellë emocional për shkak të tragjedisë që kemi kaluar”.

Advertisement

Më parë, EBU ka denoncuar “fushata të caktuara në rrjete sociale” kundër artistëve pas kërcënimeve me vdekje për përfaqësuesen izraelite Eden Golan.

Ka pasur frikë se Eurovisioni i këtij viti do të jetë një objektiv i dukshëm për ekstremistët islamikë për shkak të përfshirjes së Golan. Gjithashtu ka shqetësime në lidhje me sulmet kibernetike dhe anëtarësimin e Suedisë në NATO, të gjitha këto kërcënojnë moton e Eurovisionit “Të bashkuar nga muzika”.

Gjysmëfinalja e parë Eurovision Song Contest është të martën më 7 maj dhe e dyta, të enjten 9 maj përpara finales së madhe, të shtunën më 11 maj.

Continue Reading

Lajme nga rajoni

U ‘arrestua’ brenda BBV, Liam Osmani jep deklaratën e tij

Published

on

Liam Osmani u arrestua ditën e sotme nga Strukturat e Forcës së Posaçme për Operacionet Speciale dhe Kërkimin brenda Big Brother Vip, pa bërë ende 24 orë që ishte bërë pjesë e shtëpisë së madhe.

Vetëm pak më parë policia njoftoi se Osmani u ndalua pasi Prokuroria e Tiranës, më datë 09.05.2022, ka dërguar urdhrin për ekzekutimin e vendimit penal të datës 23.02.2022, për dënimin e këtij shtetasi me 2 vjet e 6 muaj burgim për veprën penale “Mashtrimi”.

Liam Osmani në vitin 2019, nëpërmjet mashtrimit, ka përvetësuar 17 bileta turistike për në Gjermani, për të cilat nuk ka kryer pagesat përkatëse.

Vetëm pak më parë lajmin e kanë mësuar edhe banorët. Ka qenë Sara ajo që ka lexuar zarfin që Osmani është ndaluar dhe se nuk do ishte më pjesë e kësaj gare.

Konkurrentet të gjithë janë habitur, ndërsa Romeo dëgjohet të thotë se Liami ishte një djali i mirë dhe se i vjen keq që u largua nga shtëpia.

Advertisement
Continue Reading

Lajme nga rajoni

Stresi dedikim për prindërit pas fitores së Big Brother VIP Kosova: Kur të gjitha rrugët ishin të mbyllura, dera juaj…

Published

on

Stresi këto ditë ka qenë në qendër të vëmendjes për shkak të fitores në Big Brother VIP Kosova. Reperi u shpall fitues i edicionit të parë dhe arriti të fitojë plot 160 mijë euro.

Gjatë qëndrimit në shtëpi, ai ka folur shpesh për prindërit dhe për marrëdhënien që ka me ta. Këngëtari ka bërë një dedikim për ta përmes një postimi të shpërndarë në rrjete sociale.

Continue Reading

Më të lexuarat