Connect with us

Lajme nga rajoni

{ Video}Duke u ‘tallur’ te varri i stërgjyshes, reagon sërish Megi Pojani: Më duhet të shpjegoj diçka për mënyrën se si e kam bërë!

Published

on

Megi Pojani ishte mëngjesin e sotëm e ftuar në emisionin “Wake Up” për të folur rreth videos që ju publikua gjatë ditës së djeshme, ku ajo shfaqej në varreza.

Në videon në fjalë, moderatorja shfaqej teksa qeshte ndërkohë që pastronte varrin e stërgjyshes së saj. Këto pamje janë komentuar shumë nga publiku por edhe nga personazhe të njohur të ekranit, të cilët e kanë kritikuar e madje edhe ofenduar.

Teksa ishte në studion e “Wake Up”, Megi tha se nuk e di se kush e ka ripublikuar këtë video. Ajo shtoi se kur është zgjuar në mëngjes ka parë gjithë çmendurinë që kishte ndodhur.

“Nuk kam guxuar që të hap videon, e kështu më ka ndodhur edhe herë të tjera. Më merrnin në telefon, madje edhe motrat e mia. Është video e para 3 viteve. Kam kërkuar ndjesë për këtë video. Ka një tranzicion që kam ndjekur si personazh, si njeri.

Në rrjetet sociale kam nisur që të postoja shumë kohë më parë dhe nuk e dija çfarë postoja. Por tani kam kuptuar se kur bën diçka pa asnjë qëllim dhe postohet tani, merr një konotacion tjetër. Ky është një mësim që duhej të merrja”, tha Megi, e cila kërkoi sërish ndjesë.

Advertisement

“Unë kam kërkuar një falje publike, është hera e parë që e bëj një gjë të tillë. Ju kërkoj falje njerëzve që akoma nuk e kanë kaluar dhimbjen e madhe të një njeriu që nuk e kanë më që e kanë dashur fort. Ju kërkoj falje njerëzve që janë të ndjeshëm nga ai vend”, tha moderatoja.

 Pojani gjithashtu shpjegoi diçka në lidhje me videon e realizuar 3 vite më parë.

“Por duhet të shpjegoj diçka, për mënyrën se si e kam parë dhe pse e kam bërë. Kur ajo video është bërë, para se të behëj, unë jam mësuar nga familja ime të jem shumë familjare.

Unë dhe motrat e shoqërojmë mamin, nuk është një proces që mami shkon aty dhe ne e presim. Ne shkojmë atje, përveshim mëngët, mbushim ujë. Duhet të shkulësh barin me rrënjë, të marrësh sende pastrimi. Këtë gjë e bëj 2-3 herë në vit. Si mundem unë të tregoj mungesë respekti. Isha mbi varrin e stërgjyshes sime. Një proces shumë intim. Mami im është shumë e ndjeshme. Mami është gjithmonë duke qarë edhe pse ai person mund të ketë vdekur shumë vite më parë. Unë nuk e shoh mamin tim duke qarë, dhe bashkë me motrat e mia mundohemi të bëjmë diçka”, tha Megi.

E pyetur se çfarë thanë prindërit në lidhje me këtë, Pojani u përgjigj:

“E kuptojnë, mami im e kupton se ne jemi terapia më e mirë e saj. Babi im është njësoj si ne, për familjen jemi aty dhe përpiqemi që të ngremë njëri-tjetrin”.

Advertisement

Megi në fund u shpreh se ka marrë shumë mesazhe negative, por nuk kanë munguar as mesazhet që njerëzit i thonë se e kuptojnë.noa.al

Advertisement

Lajme nga rajoni

ARRESTOHET I DASHURI I POLICES QË U VETËVRA NË TIRANË: DYSHOHET SE FSHIU MESAZHET…

Published

on

Është vënë në pranga i dashuri i polices Aldorjana Loshi, e cila u vetëvra të Premten me armën e shërbimit.

Siç bën me dije Policia, ai akuzohet për “pengim të zbulimit të së vërtetës”. Kujtojmë se 21 vjeçarja u gjet e pajetë të Premten në banesën e saj në kryeqytet. Mësohet se ka qenë 28 vjeçari Endri Nika ai i cili ka njoftuar policinë për ngjarjen, kjo pasi fshiu mesazhet me policen.

“Në vijim të informacionit paraprak të dhënë ditën e djeshme, ku në rrugën “Todi Shkurti”, është vetëvrarë me armën e shërbimit shtetasja A. L., 21 vjeçe, punonjëse policie pranë Komisariatit të Policisë Nr. 5, specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Nr. 1, arrestuan shtetasin E. N., 28 vjeç, banues në Kamëz, për veprën penale “Veprime që pengojnë zbulimin e së vërtetës”. Ky shtetas dyshohet se ditën e djeshme ka shkuar në banesën e shtetases A. L., dhe pasi ka njoftuar Policinë për ngjarjen e ndodhur, ka fshirë mesazhet me shtetasen A. L., në telefonin e saj”, thotë Policia për rastin.

Arrestimi i tij është kryer gjatë natës. Ndërkohë, sipas gazetarit të Klan News Besart Bajraktaraj ditën e djeshme, ai i ka telefonuar me dhjetëra herë 21 vjeçares, por ajo nuk i është përgjigjur.

Continue Reading

Lajme nga rajoni

“Kosova është demokraci funksionale”, Doris Pack: Ndihem thellësisht e turpëruar nga qeveria e vendit tim, Gjermanisë

Published

on

Ish-deputetja e Bundestagut gjerman dhe Parlamentit Evropian, Doris Pack ka reaguar rreth veprimeve arbitrare në Këshillin e Evropës, ku pavarësisht plotësimit të kritereve, pavarësisht udhëzimeve të ardhura nga raporti i miratuar në Asamblenë Parlamentare të Këshillit të Evropës, Komiteti i Ministrave nuk e ka futur në agjendën e punimeve pranimin e Kosovës, duke e pezulluar padrejtësisht dhe pa argument formal.

Ajo është shprehur se ndihet e turpëruar nga qeveria e vendit të saj, Gjermanisë, që i hoqi Kosovës mundësinë për t’u bërë pjesë e vendeve anëtare në Këshillin e Evropës.

Po ashtu, ajo tha se e njeh shumë mirë Kosovë, për të cilën garanton që është demokraci funksionale.

“Ndihem thellësisht e turpëruar që qeveria e vendit tim i tha jo anëtarësimit të Kosovës në Këshillin e Evropës. Unë e njoh Kosovën dhe mund të afirmoj se ajo është një demokraci funksionale!!!”.

Këtë pohim ajo e bëri teksa vuri në dukje një koment të mëparshëm të bërë në platformën “X” nga gazetari për çështje evropiane dhe të NATO-s, Stephan Israel, i cili mospranimin e Kosovës nga Gjermania dhe Franca e vlerësoi si një rrugë drejt destabilizimit të mëtejshëm të rajonit.“Si mund të destabilizohet më tej një rajon – Po na e tregojnë Gjermania dhe Franca duke i thënë jo anëtarësimit të Kosovës në Këshillin e Evropës”, tha ai.

Advertisement
Continue Reading

Lajme nga rajoni

Aksident i rëndë në autostradë në Turqi/ 8 të vdekur e 11 të plagosur

Published

on

Një aksident trafiku i rëndë ka ndodhur pranë lagjes Islahiye të Gaziantep të Turqisë, me tetë të vdekur dhe të plagosur të shumtë.

Aksidenti ishte si rezultat i një përplasjeje kokë më kokë midis një kamioni-betoniere dhe një minibusi pasagjerësh në autostradën Islahiye-Hatay pranë lokalitetit Agabey.

Identiteti i viktimave, si dhe informacioni i targës dhe drejtuesit të minibusit nuk janë konfirmuar ende. Shërbimet e urgjencës, përfshirë zyrtarë shëndetësorë, xhandarmëri dhe zjarrfikëse, kanë shkuar menjëherë në vendngjarje. Të plagosurit janë transportuar në spitalet e afërta me autoambulanca të shumta, ndërsa të ndjerit janë dërguar në morg.

Guvernatori i Gaziantepit, Kemal Çeber, konfirmoi numrin fillestar të viktimave, duke thënë: “Sipas informacioneve që kemi marrë në këtë moment, tetë qytetarë tanë humbën jetën në aksident dhe njëmbëdhjetë u plagosën”.

Shkaku i aksidentit aktualisht po hetohet. Duke qenë se kjo është një ngjarje në zhvillim, detaje të mëtejshme do të jepen sapo të bëhen të disponueshme.

Advertisement
Continue Reading

Më të lexuarat